Jak rozwiązać problem z brakiem pracowników?

W dzisiejszych realiach rynkowych prawdziwym problemem dla większości przedsiębiorstw staje się pozyskanie wyspecjalizowanego pracownika. Zdarza się również, że nawet kiedy uda się zatrudnić odpowiednio wykwalifikowaną osobę to często odchodzi ona po pewnym czasie do firm konkurencyjnych, które zaoferują jej chwilowo lepsze warunki.
Rynek pracownika nie jest niestety sytuacją specjalnie komfortową dla przedsiębiorców, zwłaszcza w realiach polskiej gospodarki kiedy szybki wzrost płac nie przekłada się bezpośrednio na zwiększenie wydajności pracy i wzrost zysków firmy.
W takiej sytuacji firmy są zmuszone stale polepszać warunki zatrudnienia swoich pracowników, jednocześnie dbając o napływ „świeże krwi” do firmy. Wymaga to jednak zaangażowania kolejnych pracowników i może okazać się rozwiązaniem dość kosztownym.
Wyjściem z sytuacji może okazać się firma rekrutacyjna, która zajmie się wyszukiwaniem odpowiednich kandydatów do pracy w naszym przedsiębiorstwie.
Headhunting to branża, która w obecnych warunkach rozwija się dość prężnie i potrafi być prawdziwym wybawieniem dla firm stale poszukujących wysoko wyspecjalizowanych pracowników.
Korzystanie z usług headhunters nie tylko jest dużo wygodniejsze dla przedsiębiorcy, nie trzeba między innymi wstępnie weryfikować kompetencji przyszłego pracownika, ale również zdecydowanie tańsze. Wyobraźmy sobie ile zasobów pochłonęłoby stałe monitorowanie rynku pracy i wyszukiwanie odpowiednich osób, już zatrudnionych w innych przedsiębiorstwach. Wymaga to bardzo wiele dość intensywnej pracy a i tak efekt końcowy może okazać się niezbyt zadowalający.
Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku negocjacji ze specjalistą aktualnie zatrudnionym w innym przedsiębiorstwie, który co prawda chciałby zmienić pracę, ale niekoniecznie gotów jest przystać na warunki, które jesteśmy w stanie zaoferować.
Często brak doświadczenia w negocjacjach z taką osobą przekłada się na brak możliwości zatrudnienia jej. Profesjonalna firma rekrutacyjna z pewnością poradzi sobie z takimi problemami.

printfriendly pdf button nobg