Praca opiekunki seniora w Niemczech

Nadszedł czas poważnych decyzji: zdecydowałaś się wyjechać z kraju w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy. Przed podjęciem pracy zrobiłaś oczywiście gruntowne badanie rynków pracy państw sąsiadujących z Polską. Efekt? Wydaje się, że najlepszą opcją w Twojej sytuacji będzie praca opiekunki w Niemczech. Po pierwsze, z czasów szkolnych pamiętasz jeszcze podstawy języka, a więc uda Ci się porozumieć przynajmniej w podstawowych kwestiach.

Jest to też niewątpliwy plus z punktu widzenia pracodawcy, który nie odważy się raczej na ryzyko wysłania do tego pracy osoby bez choćby podstawowej umiejętności porozumiewania się w lokalnym języku. Po drugie, Niemcy są położone na tyle blisko Polski, że w sytuacji awaryjnej zdołasz wrócić do kraju w przeciągu kilku godzin. Po trzecie – ofert pracy dla opiekunek za naszą zachodnią granicą jest naprawdę sporo. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło „praca opieka Niemcy” by wyskoczyły bardzo liczne strony z ogłoszeniami zamieszczonymi przez pracodawców. Nie ma się co dziwić, bowiem społeczeństwo naszego zachodniego sąsiada zauważalnie się starzeje – w konsekwencji potrzebuje coraz więcej osób, które zająć się będą mogły osobami starszymi, schorowanymi i niesamodzielnymi.

Jako że praca ta nie jest zbyt dobrze płatna jak na lokalne warunki, większość ofert pracy opiekunki w Niemczech skierowana jest nie do rodaków i rodaczek, ale właśnie do przyjeżdżających z zagranicy, w tym właśnie Polek. Jak na nasze warunki pensja w wysokości 1300 czy 1500 Euro nadal jest jednak stosunkowo atrakcyjna, dlatego chętnych jest dość sporo. Nadal jednak nie dość, by zaspokoić lokalne potrzeby. Dlatego też w zasadzie każda osoba, która zna język niemiecki i szuka zatrudnienia wpisując w Google frazę „praca opieka Niemcy” z dużą dozą prawdopodobieństwa znajdzie dość szybko zatrudnienie. Należy jednak pamiętać, że praca opiekunki w Niemczech (ale też w każdym innym kraju) jest pracą ciężką i wymagającą – nie tylko fizycznie, ale też psychicznie. Dlatego też skierowana jest do osób dysponujących dość dobrym zdrowiem.

printfriendly pdf button nobg